רקע ונתונים

היקף התופעה בישראל ובעולם

כמו בכל תופעה חברתית קשה, אחת השאלות החשובות היא שאלת היקף התופעה. בתחום האלימות במשפחה, או אלימות כלפי נשים על ידי בן זוגן, אין לשאלה זו תשובה פשוטה. ראשית, משום שאין מדידה רחבה ומוסכמת של היקף התופעה בישראל. נוסף על כך מדובר בתופעה הסובלת מתת דיווח משמעותי, וידוע כי חלק גדול מהמעורבים בה, מעולם לא דיווחו לרשויות על כך.

מומחיות ומומחים העוסקים בתחום מעריכים כי מאות אלפי נשים סובלות מאלימות מצד בן זוגן וילדיהן גדלים חשופים לאלימות וסובלים מהשלכותיה החמורות. בנוסף ידוע כי תופעה זו אינה ייחודית למגזר או למעמד סוציואקונומי ספציפי והיא קיימת בכל חלקי האוכלוסייה.

מהרעיון ועד הביצוע – השירותים שאנחנו מספקים

קונספט1 מלווים אותך לאורך כל הדרך, בהתאם לצרכים שלך ושל העסק. אנחנו מבצעים פרויקטים קטנים וגדולים ומציעים את השירותים הבאים:

.

כתיבת תוכן

בעלי עסקים שמתקשים בכתיבת תוכן או שרוצים שמומחה תוכן יעשה את העבודה, יכולים לעשות שימוש בכותבי התוכן המוכשרים שלנו.

גרפיקה

בעלי עסקים שרוצים ליצור תמונות לאתר אבל אין להם את הידע הדרוש או את הזמן, יכולים לעשות שימוש בגרפיקאים המוכשרים שלנו.

שיפורים ותוספות

מכיוון שמדובר באתר בקוד פתוח, אפשר להכניס בו שיפורים ותוספות כיד המלך. צוות הפיתוח שלנו יעמוד לרשותך גם לאחר שהאתר החדש שלך יעלה לאוויר.

מאז פרוץ משבר הקורונה יש עלייה ניכרת של מקרי אלימות כלפי נשים

מספר נתונים לשנת 2019:

בשנת 2019, הופנו למקלטים 654 נשים עם 1043 ילדיהם.

במרכזים לטיפול באלימות במשפחה של משרד הרווחה והשירותים החברתיים נרשמו 15653 פניות. טופלו בפועל כעשרת אלפים, 70% מהם נשים.

במשטרה נפתחו כ 23000 תיקים בגין עבירות בין בני זוג, מתוכן 19000 תיקים על עבירות אלימות כלפי נשים מצד בני זוגן וכ- 7000 על עבירות של אישה כלפי בן זוגה (בחלק מהתיקים התלונות הדדיות).

החלטה שיפוטית מתקבלת בסופו של תהליך רק בכ 10% מהמקרים.

בקו הסיוע של משרד הרווחה 118 נרשמו כ-1300 פניות בגין אלימות בזוגיות.

כל המספרים לעיל גדלו באופן משמעותי בתקופת הקורונה.

כאמור, מספרים אלו מייצגים את המקרים המוכרים לרשויות ולא את כלל המקרים.

הערכה גסה אפשר למצוא בדו"ח של ארגון הבריאות העולמי משנת 2018 העריך כ 1 מכל 3 נשים נפגעות במהלך חייהן באלימות פיזית או מינית מצד בן זוגן. שכיחות הפגיעה נמוכה יותר באירופה (כ- 25%) וגבוהה ביותר במזרח אסיה , אפריקה והמזרח התיכון (כ- 37%).

מעבר לפרק הבא