נורות אזהרה

נורות אזהרה לזיהוי קולגה/עמית/ה במצוקה

שימו לב, חלק מהסימנים הבאים מעידים על מצב לחץ ומצוקה וחלקם ספציפיים לאלימות.


עייפות, שינוי משמעותי במצב הרוח

תאונות לא מוסברות-פציעות חוזרות ונשנות עם הסבר לא משכנע

הגעה באיחור למקום העבודה או היעדרויות רבות תוך דיווח על חולי

הפגנת סימנים גבוהים של סטרס, דריכות המלווה בחרדה

התנתקויות בסיטואציות חברתיות

חוסר יכולת להתרכז

ירידה בפרודוקטיביות

הימנעות חברתית הן בתוך החברה והן בהגעה לארועי חברה מחוץ לשעות העבודה

לבוש לא מותאם לעונה (הסתרת סימני אלימות על הגוף)

אובססיביות של בן/ת הזוג המתבטאת בהגעה למקום העבודה, טלפונים חוזרים. סימני לחץ סביב השיחות מבן הזוג.

משלוח מתנות בצורה לא מותאמת

יזום שיחות עם חברים/ות בעבודה ע"י הבן/ת זוג, עם גוון של בדיקה, מעקב או איום.

הימנעות מללכת הביתה

מהרעיון ועד הביצוע – השירותים שאנחנו מספקים

קונספט1 מלווים אותך לאורך כל הדרך, בהתאם לצרכים שלך ושל העסק. אנחנו מבצעים פרויקטים קטנים וגדולים ומציעים את השירותים הבאים:

.

כתיבת תוכן

בעלי עסקים שמתקשים בכתיבת תוכן או שרוצים שמומחה תוכן יעשה את העבודה, יכולים לעשות שימוש בכותבי התוכן המוכשרים שלנו.

גרפיקה

בעלי עסקים שרוצים ליצור תמונות לאתר אבל אין להם את הידע הדרוש או את הזמן, יכולים לעשות שימוש בגרפיקאים המוכשרים שלנו.

שיפורים ותוספות

מכיוון שמדובר באתר בקוד פתוח, אפשר להכניס בו שיפורים ותוספות כיד המלך. צוות הפיתוח שלנו יעמוד לרשותך גם לאחר שהאתר החדש שלך יעלה לאוויר.

נורות אזהרה לזיהוי עצמי של סממני קשר אלים

1. כשמערכות היחסים הקודמות של הצד הפוגע היו תמיד “בעיה”. מאפיינים את כל בני/בנות הזוג בעבר כלא רגישים/ות, לא הגיונים/ות, אנוכים/ות, משוגעים/ות, או סתם מרושעים/ות – והפרידה היתה תמיד באשמתם/ן.

2. כשלצד הפוגע אין חיי חברה. כאשר לבן/בת הזוג אין חברים או בני משפחה שאיתם נמצאים בקשר קבוע או אם הם מאשימים את היעדר חיי החברה במסירות אלייך.

3. כשהצד הפוגע רכושני ומקנא בצורה קיצונית.  אם בן/בת זוג הופכים להיות רכושנים ומתעצבנים כשאת/ה מדברים או מבלים עם אנשים אחרים, מעלים האשמות של בגידה – זהו דגל אדום. אין לפרש זאת כאהבה או כתשומת לב.

4. כשהצד הפוגע מנסה להרחיק אותך מקרובים. רוב המתעללים משיגים שליטה במערכת היחסים על ידי ניתוק החברות ומערכות היחסים החיצוניות של הקורבן.

5. כשהצד הפוגע מתפרץ בכעס לעיתים קרובות.  כאשר ביטוי של כעס ותוקפנות הוא תגובה לחוסר סובלנות לדעות שונות, למחשבות, לאמונות או לנקודות מבט של האחר, זהו סימן אזהרה לנטיות אפשריות לאלימות במשפחה.

6. כשהצד הפוגע גורם לך להיות כנוע/ה –  האשמה בכל דבר – ואת/ה מקבלים כל אשמה; חוסר הערכה לדעות שלך, הצבת הגבלות ואיסורים, גורם לכניעה וביטול עצמי.

7. כשהצד הפוגע גורם להרגיש שאת/ה טועים בכל סיטואציה.

8. כשהצד הפוגע מנסה לשלוט בך או להגן יתר על המידה. שהצד הפוגע שואל שאלות כל הזמן על לוחות הזמנים, בודק כל הזמן לאן הולכים בלעדיו, עם מי, מתזמן היעדרותך מהבית, בירור אובססיבי לגבי מקום ההימצאות במהלך היום – המעקב התמידי אינו קשור לאהבה. אלה הם סימני האזהרה המוקדמים לשליטה. בנוסף, צנזורה וביקורת לגבי צורת הלבוש, ההנהגות, הלימודים שלך, הסביבה החברתית שלך, וכו’.

9. כשהצד הפוגע קורא בשמות ומשפיל אותך. זלזול לעיתים קרובות באופן של קריאת שמות והשפלה.

10. כשהצד הפוגע עובר בקיצוניות בין מצבי רוח וסוגי התנהגות שונים. התפרצויות בהתקפים של כעס בלי שום פרופורציה למהות העניין או הטלת אשמה כלפיך במצבי הרוח שלו/ה.

11. הרגשה של "הליכה על קליפות ביצים כל הזמן". במערכת יחסים צריך להרגיש מאושרים ונינוחים. לא תמיד לדאוג שבן/בת הזוג יהיו נסערים או מאוכזבים ממך. אם לבן/בת הזוג בעיות של ניהול כעסים ושליטה ולכן משתדלים "לא להכעיס", אלו סימנים לכך לקשר לא בריא.

12. כשהמין כוחני ותמיד מחוספס. אומנם יחסי מין מחוספסים מדי פעם אינם בעיה כל עוד שני בני הזוג מסכימים, אך מין שלעיתים קרובות הוא תוקפני ומשאיר חבלות – הוא סימן אזהרה למערכת יחסים פוגענית.

13. את/ה חוששים לשלומכם.  אם קיימת הרגשה פנימית שמערכת היחסים לא שוויונית, סביר להניח שלא מדובר בקשר בריא.

14. חשש לעזוב את הקשר. אם הצד הפוגע מקשה לדמיין לעזוב את הקשר כי לא תוכלו לשרוד בלי השני, זה סימן אזהרה להתעללות.

15. כשלצד הפוגע יש היסטוריה של התעללות. כל עבר שכרוך באכזריות כלפי אחרים – בין אם זה חבר/ה לשעבר, חיית מחמד או זר מושלם – הוא סימן שזה עלול לקרות גם לך.

<– לפרק הקודם              לפרק הבא –>